Technical_Latvia

To English page

PIEZĪME: Google tulkojums no angļu valodas

Desikanti

Ir daudz veidu desikantu. Šķidrumi, piemēram, acetons un spirti, ir dehidratācijas līdzekļi, kas var izvilkt ūdens tvaikus no gaisa. Cietie sāļi, piemēram, NaCl, var arī izvilkt ūdens tvaikus no gaisa. Šādi desikanti ir ķīmiski reaģējoši un tāpēc nav piemēroti daudziem lietojumiem, taču ir ļoti piemēroti citiem lietojumiem.

Mēs piedāvājam dabisko aktivēto alumīnija oksīdu, mālu, molekulāro sietu un silikagelu, kas var būt tiešā saskarē ar precēm un nav kaitīgi. Mēs piedāvājam arī kalcija hlorīdu ar cieti, kas saista sāli, kad tas ir mitrs, un novērš tā noplūdi. Kalcija hlorīds ir ļoti rentabls desikants, kas ir piemērots pārvadāšanai konteineros, taču tas ir ķīmiski aktīvs un izplešas, tāpēc tas nav piemērots daudziem lietojumiem. Māls ir visrentablākā alternatīva (jutīgiem lietojumiem), kad normālos apstākļos ir nepieciešams liels daudzums. Silikagels ir vēlamā alternatīva, ja normālos apstākļos ir nepieciešams mazāks daudzums. Molekulārie sieti ir vēlamā alternatīva, ja ir jāievēro īpaši sausi apstākļi un ja apstākļi ir auksti vai karsti. Aktivētais alumīnija oksīds ir izturīga alternatīva, ja desikants ir jāreģenerē vairākas reizes.

  • aktivētais alumīnija oksīds: Porains desikants ar līdzīgām īpašībām kā silikagelam žāvēšanas laikā. Aktivētā alumīnija oksīda priekšrocība ir augsta saspiešanas izturība un tā fizikālā un ķīmiskā stabilitāte. Tāpēc tas ir noderīgs lietojumos, kur desikants tiks reģenerēts daudzas reizes.  
  • Kalcija hlorīds: Sāls ar formulu CaCl2, kas piemērots kā desikants no 0 °C (vai sasalšanas temperatūras) līdz +80 °C. Tas var absorbēt mitrumu, kas daudzkārt pārsniedz savu svaru, un pēc tam veidos šķidru sālījumu. Šis sālījums ir ķīmiski aktīvs, un tāpēc ir svarīgi to uzglabāt necaurlaidīgā maisā/traukā un/vai saistīt ar cieti līdz želejai.
  • Desikants Māls: Dabisks, drošs universāls, piemērots standarta lietojumiem visās rūpniecības jomās. See link
  • Silikagela desikants: Bieži sastopams nelielos iepakojumos, ko izmanto rūpniecībā, farmācijā, diagnostikā un pārtikas nozarē, pateicoties tā augstajai adsorbcijas spējai. Amerikas Savienotajās Valstīs tas bieži tiek pildīts ar pārtiku un medikamentiem, jo FDA (ASV Pārtikas un zāļu pārvalde) ir apstiprinājusi silikagelu tiešam kontaktam. See link
  • Zila/oranža silikagels: Silikagels ar krāsas indikatoru, kas parāda, vai tas ir sauss vai mitrs. Kobalta (II) hlorīds ir dziļi zils, kad tas ir sauss, un rozā, kad tas ir mitrs. Metilvioletā var mainīties no oranžas uz zaļu vai oranžu uz bezkrāsainu. See Link
  • Molekulārais siets: Piemēroti farmācijai un diagnostikai, kā arī īpašiem tehniskajiem pielietojumiem. Molekulāros sietus var ražot ar dažādu poru izmēru, sākot no 3 Ångström (Angstrom) un lielākām. Parastie poru izmēri ir: 3Å, 4Å, 5Å, 10Å / 13X, un tie bieži tiek rakstīti 3A, 4A, 5A, 10A / 13X. Silikagelam un māliem ir daudz dažādu poru izmēru, un tāpēc tie adsorbē lielāko daļu ķīmisko vielu, bet molekulārie sieti ar mazām porām var adsorbēt tikai mazas molekulas, piemēram, ūdeni, un neadsorbēs lielas molekulas. Iesaiņoti kopā ar silikagelu, molekulārie sieti var noņemt mitrumu no silikagela. See link

Tālāk ir sniegti grafiki, kuros salīdzina silikagelu, mālu un molekulāro sietu dažādos apstākļos.

PIEZĪME: Pastāvīgs absolūtais mitrums 10 g/m3 no +20°C līdz +300°C diagrammā augstāk

Žāvēšanas polimēri

Desikantus var arī kombinēt ar polimēriem, lai tos varētu veidot formā. Desikanta adsorbcijas ātrumu palēnina polimērs, un tas ir vēlams raksturlielums dažiem lietojumiem, jo desikants netiks pilnībā piesātināts īsā laikā, kad tvertne ir atvērta pārbaudei. Adsorbcijas ātrums ir atkarīgs no biezuma, un desikanti, kas atrodas dziļi veidnē, nekad neabsorbēs ūdeni. Tas ierobežo liešanas lietderīgo biezumu. Ņemiet vērā arī to, ka polimēram ir augsta viskozitāte formēšanas laikā, un tas ierobežo tā spēju aizpildīt šauras veidnes. 

Piemērs 1: Tropack Packmittel GmbH – TROPApuck 2 g

Piemērs 2: Tropack Packmittel GmbH – Active-Film M-0026

Mitrums

Mitrumu var izmērīt kā ūdens tvaiku gramus uz kubikmetru gaisa. Kad karstais gaiss atdziest, tas sasniegs temperatūru, kad sāks veidoties ūdens pilieni. Šī temperatūra ir rasas punkts. Relatīvais mitrums ir 100% RH, kad sāk veidoties rasa.

Augstākais dabiskais rasas punkts tika izmērīts 2003. gadā Saūda Arābijā, Dharanā, tas bija +35°C un pēc tam gaiss tika piesātināts ar 40 gramiem ūdens tvaiku uz kubikmetru. Augstākais rasas punkts, kas izmērīts ASV, bija +30°C (30 grami/m3), taču tas notiek reti. Augšējā robeža lielākajai daļai iekārtu ir +25°C (23 grami/m3), un vidēji aprēķinos var izmantot 15 gramus/m3.

Ņemiet vērā, ka uz aukstām ēkas virsmām var sākties kondensāts, ja relatīvais mitrums ir tikai 60-70% RH. Tas var izraisīt pelējumu, koroziju un citas ar mitrumu saistītas problēmas. Pārāk zems relatīvais mitrums var izraisīt koksnes saraušanos, krāsas plaisāšanu un statiskās elektrības veidošanos. Pārāk sauss gaiss var izraisīt arī cilvēku veselības problēmas, tāpēc cilvēka komforta nodrošināšanai ir ieteicams 25–60% gaisa mitrums telpās.

Vasaras laikapstākļi ārā 
40% RH ideāla vasaras diena
50% RH komfortabls
65% RH neērti

Mitrums iepakojumā – 4 avoti
1) Ūdens tvaiki materiālos iepakojuma iekšpusē
2) Ūdens tvaiki uz iepakojuma sienām
3) Ūdens tvaiki gaisā iepakojuma iekšpusē
4) Ūdens tvaiku iekļūšana iepakojumā

Bojājumi, ko izraisa mitrums 

1) Farmaceitiskās formulas un diagnostikas reaģenti bieži noārdās ātrāk mitros apstākļos, tomēr ir izņēmumi, piemēram, kapsulu gēla pārklājums, kas var noārdīties arī pārāk sausos apstākļos, izraisot gēla pārklājuma saplaisāšanu un pienainu izskatu.
2) Mitrums var veicināt pelējuma, pelējuma un sēnīšu augšanu.
3) Polimēri bieži uzbriest mitros apstākļos, un ūdens klātbūtne var vājināt saites starp polimēru ķēdēm. Poliesteram ir tāda pati stiepes izturība mitrā stāvoklī, bet neilons, viskozs un daudzi citi polimēri kļūst vājāki.
4) Mitrums var iekļūt dažu materiālu kristāla struktūrā un veidot hidrātus. Daži materiāli arī šķīst ūdenī, un pārāk augsts mitrums radīs neatgriezeniskus bojājumus.
5) Elektroniskie komponenti, kas nav pietiekami sausi, tiks neatgriezeniski bojāti, kad tie tiks nosūtīti caur lodēšanas krāsni. Iekšā esošais mitrums kļūs par tvaiku, un detaļa eksplodēs/plaisās. To sauc par popkorna efektu. Dažreiz bojājumi ir acīmredzami un viegli atlīdzināmi, bet dažreiz ir tikai neliela plaisa, un komponents darbosies, kad tiks pārbaudīta elektroniskā shēma, bet vēlāk, uzstādot, neizdosies. Komponenta nomaiņas izmaksas ir salīdzinoši nelielas, ja tās tiek konstatētas rūpnīcā, taču izmaksas par komponenta nomaiņu, ja tā jau ir uzstādīta vietā, ir daudz augstākas, un ir arī ļoti grūti atrast problēmu, ko komponents izraisa periodiski.
6) Mitrums var izraisīt elektronikas īssavienojumu, ja elektrisko strāvu vada ūdens, nevis paredzētā ķēde. Tas var izraisīt dramatisku kļūmi, taču var būt arī ļoti grūti noteikt, ja ir tikai neliela strāva, kas izmanto alternatīvu ceļu.

Mitruma indikatoru kartes

Visizplatītākajās mitruma indikatoru kartēs tiek izmantots kobalta (II) hlorīds, un tās maina krāsu no zilas (mazāks par norādīto RH līmeni) uz rozā (lielāks par norādīto RH līmeni). Tie ir pieejami daudzās versijās un ir viegli lasāmi. Tos var izmantot daudzus gadus, taču tie laika gaitā noārdīsies, pakļaujot tiešai saules gaismai (UV gaismai), un tie sadalīsies arī tad, ja tie tiks pakļauti šķidram ūdenim vai kondensācijai, jo kobalta (II) hlorīds ir sāls, kas tiks izskalots. ūdens.

Mitruma indikatori ir lēti, tāpēc to precizitāti nevar salīdzināt ar dārgu elektronisko instrumentu precizitāti. Pielaide ir +/– 5% relatīvā mitruma 20°C (+/– 2°C), un novirzes ir aptuveni 2,5% relatīvā mitruma uz 5°C virs un zem 20°C. Kobalta (II) hlorīda krāsa mainās vēlāk, ja temperatūra pārsniedz 20 ° C, un agrāk, ja temperatūra ir zemāka par 20 ° C.

Lai gan Eiropas Kopiena (EK) ir izdevusi direktīvu, kas kobalta (II) hlorīdu saturošus priekšmetus klasificē kā toksiskus, tā nav aizliegusi šīs indikatoru kartes. Tomēr ir vēlme tās aizstāt ar mitruma indikatoru kartēm, kas nesatur kobaltu. Viens piemērs ir balstīts uz vara (II) hlorīdu un tā brūno krāsu, kad tas ir sauss, un debeszils, kad tas ir mitrs.

Plašāka informācija par mitruma indikatora kartēm. See link

Iegremdēšanai izturīgi ventilatori

Iegremdēšanas izturīgie ventilatori tiek saukti arī par aizsargventilācijas atverēm vai “brīvajiem ventilatoriem”. To pamatā ir membrāna, kas neļauj ārā šķidru ūdeni un ūdens pilienus, bet izlaidīs ūdens tvaikus un gaisu spiediena izlīdzināšanai. Membrānas hidrofobās īpašības novērš šķidra ūdens izplūdi, bet ļauj caursūkties ūdens tvaikiem. Caur membrānu izplūst arī citas gāzes ar ūdens tvaikiem līdzīgu molekulāro izmēru (~3,1Å vai mazāk). Dažas membrānas darbojas vienlīdz labi abos virzienos, taču dažām membrānām ir viena puse, kas paredzēta tā, lai tā būtu ārā, un otra puse, lai tā būtu iekšā. Mēs varam jums palīdzēt noteikt, kādu veidu izmantot, un palīdzēt aprēķināt pareizo izmēru.

Mini Breather

Iepriekš minēto iegremdējamo elpu var iegremdēt 1 metru zem ūdens uz 2 stundām bez šķidra ūdens noplūdes. Bet gaiss un ūdens tvaiki var iziet cauri membrānai, un plūsmas ātrums ir atkarīgs no spiediena starpības. Nominālais plūsmas ātrums ir 30 cc/min @ 1″ Wg un 85 cc/min @ 6″ Wg, kur Wg ir collu ūdens mērītājs, spiediena mērvienība, kas nav SI, un cc/min ir gaisa un ūdens tvaiku kubikcentimetri minūtē standarta spiediens.

Piemērs: Iedomājieties, ka mums ir ūdensnecaurlaidīga kaste un tā var izturēt maksimālo spiedienu 6″ Wg. Iedomājieties, ka šajā kastē temperatūra paaugstinās ar ātrumu +1°C minūtē. Iedomājieties, ka šo kasti ventilē viens iegremdējamais ventilators ar plūsmas ātrums 85 cc/min @ 6″ Wg.

Jautājums: Cik liels iekšējais gaisa tilpums var būt šai kastei, ja gaisa maksimālā izplešanās ir mazāka par 85 cc/min pie +25°C?

Aprēķins: Normālā spiedienā un temperatūrā gāzei būs lineāra izplešanās, ja salīdzinām ar absolūto temperatūru Kelvinos (K), kur temperatūra Kelvins ir temperatūra pēc Celsija + 273 grādiem.

Temperatūra +25°C = (25+273) K = 298 K

Apjoms (V) * 1(°C/min)/298°K < 85 cc/min

Apjoms (V) < 298 * 85 cc

Apjoms (V) < 25330 cc

Rezultāts: Kastes tilpumam ir jābūt mazākam par 25 litriem (25 330 cc) vienam iegremdējamajam ventilatoram

Mitruma tvaiku pārneses ātrums (MVTR)

(Ūdens tvaiku pārneses ātrums (WVTR) vai ūdens tvaiku caurlaidība)

Ūdens tvaiku molekulas ir ļoti mazas un tāpēc var iekļūt caur materiāliem. Materiāla veids un biezums ietekmēs ātrumu. Materiāliem, piemēram, metālam un stiklam, ūdens tvaikiem ir grūti iekļūt, bet tādi materiāli kā audumi un plastmasa ir viegli caurlaidīgi. Alumīnija slāņa pievienošana plastmasas maisiņam tādējādi ievērojami uzlabos spēju novērst ūdens tvaiku caurlaidību. Visizplatītākā starptautiskā mērvienība MVTR ir g/m²/dienā. Likmes alumīnija folijas laminātos var būt pat 0,001 g/m²/dienā, bet audumos – vairāki tūkstoši g/m²/dienā. MVTR vērtība būs atkarīga no relatīvā mitruma un temperatūras. Augsts mitrums un temperatūra nodrošinās augstāku MVRT vērtību. Uzglabāšanai parastā noliktavā var interesēt MVTR vērtību pie +25°C un 40% RH, bet glabāšanai tropu apstākļos var interesēt MVTR vērtību pie +35°C un 85%. RH.

Piemērs: Iedomājieties, ka mums ir mitruma barjeras maisiņš (MBB), kas izgatavots no laminētas alumīnija folijas. MVTR šim maisam ir 0,01 g/m²/dienā pie +25°C un 40% RH. Somas priekšpuses un aizmugures iekšējais laukums ir 2 x 100 x 150 mm = 30000 mm2 = 0,03 m2. Iedomājieties, ka mums patīk 5 gadus uzglabāt preci parastā noliktavā un mums patīk, ja visus šos gadus maisā ir mazāks par 10% RH.

Jautājums: Cik daudz desikantu mums vajag maisā?

Aprēķins: Ūdens tvaiku daudzumu, kas caurstrāvo maisu, var aprēķināt šādi:

MVRT vērtība * apgabals * dienu skaits

0.01 * 0.03 * (5×365) = 0.5475 grams

Molecular Sieves ir labāka alternatīva nekā māls vai silikagels, ja mums patīk maisiņā saglabāt 10% RH. Molekulārā sieta kapacitāte ir 15% adsorbcija pie +25°C un 10% RH (kā parādīts iepriekšējā grafikā). Mums ir arī jāatskaita 2% adsorbcijas, jo desikanti var būt tādi, kad tie ir jauni no rūpnīcas. Tāpēc mums nepieciešamo molekulārā sieta daudzumu var aprēķināt šādi:

Summa > 0.5475/((15-2)%)

Summa > 0.5475/0.13

Summa > 4.2 gram

Spiediena vārsti

Spiediena vārsti, kas pazīstami arī kā spiediena samazināšanas vārsti, spiediena samazināšanas vārsti vai ventilācijas vārsti. Tie ir atsperes vārsti, kas aizsargā noslēgtos konteinerus no pārmērīga spiediena vai vakuuma. Tādējādi var samazināt šo konteineru izmaksas, svaru un izmēru. Šie atsperes vārsti nodrošina lielāku plūsmas ātrumu nekā iegremdējamie ventilatori. Tie ir arī 100% noslēgti, ja spiediena starpība ir zema, salīdzinot ar iegremdēšanas izturīgiem ventilatoriem.

Šie vārsti ir dažāda izmēra dažādām gaisa plūsmām, kā arī ar atšķirīgu atvēršanas spiedienu. Divvirzienu spiediena samazināšanas vārstiem atvēršanas spiediens var atšķirties pārspiediena gadījumā, salīdzinot ar vakuumu. Daži konteineri var izturēt augstu pārspiedienu, bet ir ļoti jutīgi pret vakuumu. Tāpēc ir svarīgi veikt aprēķinus, lai noteiktu, kādus spiediena vārstus izmantot. Mēs varam jums palīdzēt veikt šos aprēķinus vai arī varat sekot aprēķinu rokasgrāmatai šajā brošūrā no AGM Container Controls – Breather Valves

Piemērs: AGM vārstam TA238-30-30-R pārspiedienam ir plaisāšanas spiediena diapazons no 3,00 līdz 4,00 PSID un atkārtotas blīvēšanas spiediens pēc plaisāšanas ir vismaz 3,00 PSID. Minimālais plūsmas ātrums ir 2 SCFM pie 4,5 PSID. Zemspiedienam (vakuumam) tam pašam vārstam ir plaisāšanas spiediena diapazons no 3,00 līdz 4,00 PSID un atkārtotas blīvēšanas spiediens pēc plaisas vismaz 3,00 PSID. Minimālais plūsmas ātrums ir 2 SCFM pie 4,5 PSID. Ņemiet vērā, ka plūsmas ātrums nav fiksēts visiem spiedieniem, bet seko līknei, un šeit zemāk ir plūsmas ātrums pret s. Spiediena līknes AGM vārstam TA238-30-30-R.

AGM ražo dažādus ventilācijas vārstus, tostarp vārstus, kas novērš putekļu, ūdens un smilšu iekļūšanu konteineros. Daži ir arī aizsargāti pret radiofrekvences traucējumiem (RFI), lai saglabātu radiosignālus konteinera iekšpusē vai ārpusē. Dažas lielas plūsmas versijas ir magnētiski vārsti, un tās atveras ātrāk pilnai gaisa plūsmai. Šie ventilācijas vārsti atbilst SAE AS27166 (aizstāj atcelto MIL-V-27166) un MIL-DTL-27166, kas ir atjaunotā MIL-V-27166 versija.

Demonstrācija – Vilciena tankkuģis uzsprāgst no vakuuma 

Standarti

Transportēšana un uzglabāšana vienmēr ir bijusi problēma. Lielāko daļu vēstures cilvēkiem bija nepieciešams uzglabāt pārtiku vismaz gadu, lai pārliecinātos, ka viņi nemirs badā pirms nākamās ražas. Ir arī nepieciešams novērst metālu koroziju un audumus no pelējuma. Tas ir bijis īpaši svarīgi militārpersonām, jo viņiem krājumi ir jāuzglabā ļoti ilgu laiku un pēc tam arī jātransportē un jāuzglabā klimata zonās, kurās ir daudz dažādu uzglabāšanas problēmu. Tāpēc ASV Aizsardzības departaments (DoD) jau sākumā noteica MIL standartu. Ir sekojuši citi standarti, kas daudzējādā ziņā ir līdzīgi. Francijā tiem ir AFNOR standarts, bet Vācijā līdzīgs DIN standarts un BWB TL standarts. Elektroniskajai ražošanai ir arī standarta organizācija JEDEC un viņi publicē nozarei specifiskus uzglabāšanas un apstrādes standartus.

AFNOR NF H 00321
1 Francijas AFNOR standarta Unité spēj saistīt 100 gramus mitruma 23°C un 40% RH. Tas atbilst 16 vienībām US MIL-D 3464 E vai 16 Einheiten saskaņā ar Vācijas DIN55473.

BWB TL 6850-0008 
Vācijas militārais standarts BWB (Bundesamt F. Wehrtechnik und Beschaffung)

DIN 55473
16 Einheiten saskaņā ar Vācijas DIN55473 ir līdzvērtīgs 16 vienībām US MIL-D 3464 E vai ekvivalents 1 Unité Francijas AFNOR standartam, kas spēj saistīt 100 gramus mitruma 23°C un 40% RH.

JEDEC J-STD-033D
KOPĪGAIS IPC/JEDEC STANDARTS APSTRĀDES, IEPAKOŠANAS, PIEGĀDES UN IZMANTOŠANAI AR MITRUMA/ATPLŪDES JŪTĪGU VIRSMAS MONTĀŽA IERĪČU

MIL-standards ko izmanto ASV militārpersonas, bieži var atrast ar QuickSearch

MIL-D-3464C
ASV Aizsardzības departaments (DoD) 1963. gadā izlaida standartu MIL-D-3464C, kas attiecas uz desikantu izmantošanu maisos iepakošanai un statiskai sausināšanai.

MIL-D-3464D 
gadā standarts tika atjaunināts uz MIL-D-3464D, lai iekļautu arī adsorbcijas spēju, desikantu daļiņu izmēru, adsorbcijas ātrumu un to, cik putekļu necaurlaidīgi, izturīgi un kodīgi bija desikantu maisiņi.

MIL-D-3464E
1987 gadā standarts tika atjaunināts uz MIL-D-3464E download

MIL-P-116J
No 1988. gada aizstāts ar MIL-STD-2073-1C

MIL-STD-1510B
No 1988. gada aizstāts ar MIL-STD-2073-1C

MIL-STD-2073-1B
No 1991. gada aizstāts ar MIL-STD-2073-1C

MIL-STD-2073-2C
No 1991. gada aizstāts ar MIL-STD-2073-1C

MIL-STD-2073-1C
No 1996. gada – MILITĀRĀ IEPAKOJUMA STANDARTPRAKSE download

Somas ar Vācijas DIN 55473 standartu, TL 6850-0008, franču AFNOR NFH 00321 un ASV MIL-D 3464 E. Tie atbilst ES tiesību aktiem, un dažus ir apstiprinājusi FDA, ASV Pārtikas un zāļu pārvalde, lietošanai kopā ar medikamentiem un pārtiku.

Dažādas sausā māla partijas adsorbēs atšķirīgu mitruma daudzumu. Tāpēc katrai partijai māla daudzums tiek mainīts. “Svara lietotne”. Tāpēc zemāk esošajās tabulās nav precīza, bet gan “lietotne”. aptuvenais svars.

1 Francijas AFNOR standarta Unité spēj saistīt 100 gramus mitruma 23°C un 40% RH. Tas atbilst 16 vienībām US MIL-D 3464 E vai 16 Einheiten saskaņā ar Vācijas DIN55473.

DIN vai MILSvars@ 20% RH
1/6 UNIT6 gram+0.7 gram
1/3 UNIT12 gram+1.5 gram
1/2 UNIT18 gram+2.2 gram
1 UNIT35 gram+4.5 gram
2 UNITS71 gram+9 gram
4 UNITS142 gram+18 gram
8 UNITS285 gram+36 gram
16 UNITS570 gram+72 gram
32 UNITS1140 gram+144 gram
DIN vai MILSvars@ 40% RH
1/6 UNIT6 gram+1 gram
1/3 UNIT12 gram+2 gram
1/2 UNIT18 gram+3.1 gram
1 UNIT35 gram+6.2 gram
2 UNITS71 gram+12.5 gram
4 UNITS142 gram+25 gram
8 UNITS285 gram+50 gram
16 UNITS570 gram+100 gram
32 UNITS1140 gram+200 gram
DIN vai MILSvars@ 80% RH
1/6 UNIT6 gram+1.6 gram
1/3 UNIT12 gram+3.2 gram
1/2 UNIT18 gram+5 gram
1 UNIT35 gram+10 gram
2 UNITS71 gram+20 gram
4 UNITS142 gram+40 gram
8 UNITS285 gram+80 gram
16 UNITS570 gram+160 gram
32 UNITS1140 gram+320 gram


Vienību konvertēšana

Tālāk ir uzskaitītas un salīdzinātas dažas izplatītākās vienības. Ir arī citas vienības, un lielāko daļu no tām var atrast vietnē UnitConverters.net

Garums

1 in = 2.54 cm = 0.0254 m
1 ft = 30.48 cm = 0.3048 m
1 yard = 91.44 cm = 0.9144 m
1 mile = 1.6093 Km = 1609.3 m

Spiediens

pascal [Pa]
1 kilopascal [kPa] = 1000 pascal [Pa]
1 bar = 100000 pascal [Pa]
1 psi [psi] = 6894.7572931783 pascal [Pa]
1 Standard atmosphere [atm] = 101325 pascal [Pa]
1 megapascal [MPa] = 1000000 pascal [Pa]
1 newton/square meter = 1 pascal [Pa]
1 millibar [mbar] = 100 pascal [Pa]
1 dyne/square centimeter = 0.1 pascal [Pa]
1 kilogram-force/square meter = 9.80665 pascal [Pa]
1 pound-force/square foot = 47.8802589804 pascal [Pa]
1 pound-force/square inch = 6894.7572931783 pascal [Pa]
1 torr [Torr] = 133.3223684211 pascal [Pa]
1 millimeter mercury (0°C) = 133.322 pascal [Pa]
1 inch mercury (32°F) [inHg] = 3386.38 pascal [Pa]
1 inch mercury (60°F) [inHg] = 3376.85 pascal [Pa]
1 millimeter water (4°C) = 9.80638 pascal [Pa]
1 inch water (4°C) [inAq] = 249.082 pascal [Pa]
1 foot water (4°C) [ftAq] = 2988.98 pascal [Pa]
1 inch water (60°F) [inAq] = 248.843 pascal [Pa]
1 foot water (60°F) [ftAq] = 2986.116 pascal [Pa]
1 atmosphere technical [at] = 98066.500000003 pascal [Pa]

Temperatūra

°F = °C*1.8 + 32
°C = (°F – 32) / 1.8
°R = °F + 459.67
°K = °C + 273.15

Apjoms

1 in3 = 16.387 cm3
1 ft3 = 0.0283 m3
1 us f.oz = 29.574 ml
1 imp f.oz = 28.41 ml
1 us gal = 3.7854 l
1 imp gal = 4.546 l

Svars

1 OZ = 28.35 g
1 lb = 0.4536 kg = 453.6 g
1 imp ton = 1016 kg

Scroll to Top