Technical_Lithuania

To English page

Desikantai

Yra daug rūšių sausiklių. Skysčiai, tokie kaip acetonas ir alkoholiai, yra sausinančios medžiagos, galinčios iš oro ištraukti vandens garus. Kietos druskos, tokios kaip NaCl, taip pat gali ištraukti vandens garus iš oro. Tokie sausikliai yra chemiškai reaktyvūs, todėl netinka daugeliui naudojimo būdų, tačiau yra labai tinkami kitoms reikmėms.

Siūlome natūralų aktyvuotą aliuminio oksidą, molį, molekulinį sietą ir silikagelį, kurie gali tiesiogiai liestis su prekėmis ir nekenkti. Taip pat siūlome kalcio chloridą su krakmolu, kuris suriša druską, kai ji šlapia, ir neleidžia jai nutekėti. Kalcio chloridas yra labai ekonomiškas sausiklis, tinkamas gabenti konteineriais, tačiau jis yra chemiškai aktyvus ir plečiasi, todėl daugeliui pritaikymų netinka. Molis yra ekonomiškiausia alternatyva (jautrioms reikmėms), kai įprastomis sąlygomis reikia didelių kiekių. Silikagelis yra tinkamiausia alternatyva, kai įprastomis sąlygomis reikia mažesnio kiekio. Molekuliniai sietai yra tinkamiausia alternatyva, kai reikia laikytis ypač sausų sąlygų ir kai sąlygos yra šaltos arba karštos. Aktyvuotas aliuminio oksidas yra patvari alternatyva, kai sausiklis turi būti regeneruojamas daug kartų.

  • Aktyvuotas aliuminio oksidas: Porėtas sausiklis, kurio savybės panašios į silikagelį džiovinant. Aktyvuoto aliuminio oksido pranašumas yra didelis atsparumas gniuždymui ir fizinis bei cheminis stabilumas. Todėl tai naudinga tais atvejais, kai sausiklis bus daug kartų regeneruojamas.  
  • Kalcio chloridas: Druska, kurios formulė CaCl2, tinkanti kaip sausiklis nuo 0 °C (arba užšalimo temperatūros) iki +80 °C. Jis gali daug kartų sugerti drėgmę už savo svorį ir tada sudarys skystą sūrymą. Šis sūrymas yra chemiškai aktyvus, todėl svarbu jį laikyti sandariame maišelyje / talpykloje ir (arba) surišti su krakmolu iki gelio.
  • Sausinantis molis: Natūralus, saugus universalus įrenginys, tinkantis standartiniam naudojimui visose pramonės srityse. See link
  • Silikagelis: Dėl didelio adsorbcijos gebėjimo dažnai randama mažose pakuotėse, naudojamose pramonėje, farmacijoje, diagnostikoje ir maisto sektoriuje. Jungtinėse Amerikos Valstijose jis dažnai yra supakuotas su maistu ir vaistais, nes FDA (JAV maisto ir vaistų administracija) patvirtino silikagelio tiesioginį kontaktą. See link
  • Mėlyna/oranžinė silikagelis: Silikagelis su spalvos indikatoriumi, rodančiu, ar jis sausas, ar šlapias. Kobalto (II) chloridas yra giliai mėlynas, kai sausas, ir rausvas, kai šlapias. Metilvioletinė gali būti suformuluota taip, kad iš oranžinės spalvos pasikeistų į žalią arba oranžinę į bespalvę. See Link
  • Molekulinis sietas: Tinka farmacijai ir diagnostikai, taip pat specialioms techninėms reikmėms. Molekuliniai sietai gali būti gaminami su skirtingo dydžio poromis, nuo 3 Ångström (Angstrom) ir didesnių. Įprasti porų dydžiai yra: 3Å, 4Å, 5Å, 10Å / 13X ir jie dažnai rašomi 3A, 4A, 5A, 10A / 13X. Silikagelis ir molis turi daug skirtingų porų dydžių, todėl adsorbuoja daugumą cheminių medžiagų, tačiau molekuliniai sietai su mažomis poromis gali adsorbuoti tik mažas molekules, tokias kaip vanduo, ir neabsorbuoja didelių molekulių. Supakuoti kartu su silikageliu, molekuliniai sietai gali pašalinti drėgmę iš silikagelio. See link

Žemiau pateikiamos diagramos, kuriose lyginamas silikagelis, molis ir molekulinis sietas skirtingomis sąlygomis.

PASTABA: Pastovi absoliuti drėgmė 10 g/m3 nuo +20°C iki +300°C diagramoje aukščiau

Sausinimo polimerai

Sausiklius taip pat galima derinti su polimerais, todėl juos galima suformuoti į formą. Polimeras sulėtina sausiklio adsorbcijos greitį, o tai yra pageidaujama charakteristika kai kuriais atvejais, nes sausiklis per trumpą laiką nebus visiškai prisotintas, kai indas bus atidarytas patikrinimui. Adsorbcijos greitis priklauso nuo storio, todėl giliai suformuotame gabale esantys sausikliai niekada neabsorbuoja vandens. Tai riboja naudingą liejimo storį. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad formuojant polimeras yra labai klampus, o tai riboja jo galimybes užpildyti siauras formas. 

Pavyzdys 1: Tropack Packmittel GmbH – TROPApuck 2 g

Pavyzdys 2: Tropack Packmittel GmbH – Active-Film M-0026

Drėgmė

Drėgmė gali būti matuojama kaip vandens garų gramai viename kubiniame metre oro. Kai karštas oras atvės, jis pasieks tokią temperatūrą, kai pradės formuotis vandens lašeliai. Ši temperatūra yra rasos taškas. Santykinė oro drėgmė yra 100 % RH, kai pradeda formuotis rasa.

Aukščiausias natūralus rasos taškas buvo išmatuotas 2003 metais Dharane, Saudo Arabijoje, buvo +35°C, o oras tada buvo prisotintas 40 gramų vandens garų viename kubiniame metre. Aukščiausias rasos taškas, išmatuotas JAV, buvo +30°C (30 gramų/m3), tačiau tai nutinka retai. Daugumos įrenginių viršutinė riba yra +25°C (23 gramai/m3), o skaičiuojant galima naudoti vidutiniškai 15 gramų/m3.

Atkreipkite dėmesį, kad ant šaltų pastato paviršių gali prasidėti kondensatas, kai santykinė oro drėgmė yra tik 60-70 % RH. Tai gali sukelti pelėsį, koroziją ir kitas su drėgme susijusias problemas. Dėl per žemos santykinės drėgmės mediena gali susitraukti, skilti dažai ir susidaryti statinė elektra. Per sausas oras taip pat gali sukelti žmonių sveikatos problemų, todėl žmonių komfortui užtikrinti rekomenduojama 25–60 % santykinio drėgnumo patalpose.

Vasaros oras lauke 
40% RH tobula vasaros diena
50% RH patogus
65% RH nepatogus

Drėgmė pakuotėje – 4 šaltiniai
1) Vandens garai medžiagose pakuotės viduje
2) Vandens garai ant pakuotės sienelių
3) Vandens garai ore pakuotės viduje
4) Vandens garų prasiskverbimas į pakuotę

Pažeidimai dėl drėgmės 

1) Farmacinės formulės ir diagnostikos reagentai dažnai genda greičiau drėgnomis sąlygomis, tačiau yra išimčių, pavyzdžiui, gelio danga ant kapsulių, kuri taip pat gali suirti, kai sąlygos yra per sausos, todėl gelio danga įtrūksta ir atrodo pieniška.
2) Drėgmė gali paskatinti pelėsių, miltligės ir grybelio augimą.
3) Polimerai dažnai brinksta drėgnomis sąlygomis, o vandens buvimas gali susilpninti ryšius tarp polimerinių grandinių. Poliesterio atsparumas tempimui šlapias yra toks pat, tačiau nailonas, viskozė ir daugelis kitų polimerų tampa silpnesni.
4) Drėgmė gali prasiskverbti į kai kurių medžiagų kristalinę struktūrą ir sudaryti hidratus. Kai kurios medžiagos taip pat tirpsta vandenyje, o per didelė drėgmė sukels negrįžtamą žalą.
5) Elektroniniai komponentai, kurie nėra pakankamai sausi, bus visam laikui sugadinti, kai jie bus išsiųsti per litavimo krosnį. Viduje esanti drėgmė pavirs garais ir komponentas sprogs/įtrūks. Tai vadinama popkorno efektu. Kartais žala yra akivaizdi ir lengvai atlyginama, tačiau kartais tai tik nedidelis įtrūkimas ir komponentas veiks, kai bus išbandyta elektroninė grandinė, bet vėliau suges, kai bus įdiegta. Komponento keitimo kaina yra palyginti nedidelė, jei ji aptinkama gamykloje, tačiau komponento pakeitimo kaina, kai jis jau sumontuotas vietoje, yra daug didesnis, be to, labai sunku rasti problemą, dėl kurios komponentas sukelia periodinį gedimą.
6) Drėgmė gali sukelti elektronikos trumpąjį jungimą, kai elektros srovę veda vanduo, o ne numatyta grandinė. Tai gali sukelti dramatišką gedimą, bet taip pat gali būti labai sunku nustatyti, jei alternatyviu keliu teka tik nedidelė srovė.

Drėgmės indikatoriaus kortelės

Dažniausiose drėgmės indikatorių kortelėse naudojamas kobalto (II) chloridas ir keičiama spalva iš mėlynos (mažesnis nei nurodytas RH lygis) į rožinę (didesnis nei nurodytas RH lygis). Yra daugybė jų versijų ir jas lengva skaityti. Jie gali būti naudojami daugelį metų, tačiau laikui bėgant suyra, jei bus veikiami tiesioginių saulės spindulių (UV spindulių), taip pat suirs, jei bus veikiami skysto vandens arba kondensato, nes kobalto (II) chloridas yra druska, kuri bus nuplaunama vandens.

Drėgmės indikatoriai yra nebrangūs, todėl negalite palyginti jų tikslumo su brangių elektroninių prietaisų tikslumu. Leistinas nuokrypis yra +/– 5 % santykinės drėgmės esant 20 °C (+/– 2 °C), o nuokrypiai yra maždaug 2,5 % santykinės drėgmės per 5 °C aukštesnėje ir žemesnėje kaip 20 °C temperatūroje. Kobalto (II) chlorido spalva pasikeičia vėliau, kai temperatūra aukštesnė nei 20 °C, ir anksčiau, kai temperatūra žemesnė nei 20 °C.

Nors Europos bendrija (EB) išleido direktyvą, pagal kurią daiktai, kuriuose yra kobalto (II) chlorido, priskiriami toksiškiems, tačiau šių indikatorių kortelių neuždraudė. Tačiau norima jas pakeisti drėgmės indikatorių kortelėmis be kobalto. Vienas iš pavyzdžių yra pagrįstas vario (II) chloridu ir rudu, kai jis yra sausas, ir Azure, kai šlapias.

Daugiau informacijos apie drėgmės indikatoriaus korteles. See link

Panardinimui atsparūs alsuokliai

Panardinimui atsparūs alsuokliai taip pat vadinami apsauginėmis angomis arba „laisvaisiais alsuokliais“. Jie yra pagrįsti membrana, kuri išlaiko skystą vandenį ir vandens lašelius, tačiau praleidžia vandens garus ir orą, kad išlygintų slėgį. Hidrofobinės membranos savybės neleidžia prasiskverbti skystam vandeniui, tačiau leidžia prasiskverbti vandens garams. Pro membraną prasiskverbia ir kitos dujos, kurių molekulinis dydis yra panašus į vandens garus (~3,1Å arba mažesnis). Kai kurios membranos veikia vienodai gerai abiem kryptimis, tačiau kai kurios membranos turi vieną pusę, kuri skirta būti išorėje, o kitą – į vidų. Galime padėti nustatyti, kokį tipą naudoti, ir padėti apskaičiuoti tinkamą matmenį.

Mini Breather

Aukščiau esantis panardinamasis alsuoklis gali būti panardintas į 1 metrą po vandeniu 2 valandoms be skysto vandens nutekėjimo. Tačiau oras ir vandens garai gali praeiti pro membraną, o srautas priklauso nuo slėgio skirtumo. Nominalus srautas yra 30 cc/min @ 1″ Wg ir 85 cc/min @ 6″ Wg, kur Wg yra colio vandens matuoklis, ne SI slėgio vienetas, o cc/min yra kubiniai centimetrai per minutę oro ir vandens garų standartinis slėgis.

Pavyzdys: Įsivaizduokite, kad turime vandeniui nepralaidžią dėžę ir ji gali atlaikyti maksimalų 6″ Wg slėgį. Įsivaizduokite, kad temperatūra šioje dėžutėje pakyla +1°C per minutę greičiu. Įsivaizduokite, kad ši dėžė yra ventiliuojama vienu panardinamuoju alsuokliu su srautas 85 cc/min @ 6″ Wg.

Klausimas: Kokio dydžio vidinis oro tūris gali turėti šią dėžę, jei didžiausias oro išsiplėtimas turi būti mažesnis nei 85 cc/min prie +25°C?

Skaičiavimas: Esant normaliam slėgiui ir temperatūrai, dujos turės tiesinį plėtimąsi, lyginant su absoliučia temperatūra Kelvinais (K), kur temperatūra Kelvinai yra temperatūra Celsijaus + 273 laipsniais.

Temperatūra +25°C = (25+273) K = 298 K

Apimtis (V) * 1(°C/min)/298°K < 85 cc/min

Apimtis (V) < 298 * 85 cc

Apimtis (V) < 25330 cc

Rezultatas: Dėžė turi būti mažesnė nei 25 litrai (25 330 cc) vienam panardinamajam alsuokliui

Drėgmės garų perdavimo greitis (MVTR)

(Vandens garų perdavimo greitis (WVTR) arba vandens garų pralaidumas)

Vandens garų molekulės yra labai mažos, todėl gali prasiskverbti per medžiagas. Medžiagos tipas ir storis turės įtakos greičiui. Tokios medžiagos kaip metalas ir stiklas sunkiai prasiskverbia vandens garams, tačiau tokios medžiagos kaip audiniai ir plastikai lengvai prasiskverbia. Aliuminio sluoksnio pridėjimas prie plastikinio maišelio žymiai pagerins gebėjimą užkirsti kelią vandens garų prasiskverbimui. Dažniausias tarptautinis MVTR vienetas yra g/m² per dieną. Kainos aliuminio folijos laminatuose gali siekti 0,001 g/m² per dieną, o audiniuose – keli tūkstančiai g/m² per dieną. MVTR reikšmė priklausys nuo santykinės drėgmės ir temperatūros. Didelė drėgmė ir temperatūra padidins MVRT vertę. Laikant įprastame sandėlyje, gali būti įdomu žinoti MVTR vertę esant +25°C ir 40% santykiniam drėgnumui, tačiau laikant atogrąžų sąlygomis gali būti įdomu žinoti MVTR vertę esant +35°C ir 85%. RH.

Pavyzdys: Įsivaizduokite, kad turime drėgmės barjerinį maišelį (MBB), pagamintą iš laminuotos aliuminio folijos. Šio maišelio MVTR yra 0,01 g/m² per dieną esant +25°C ir 40% santykiniam drėgniui. Maišelio priekio ir galo vidinis plotas yra 2 x 100 x 150 mm = 30000 mm2 = 0,03 m2. Įsivaizduokite, kad mums patinka laikyti prekę įprastame sandėlyje 5 metus, o visus šiuos metus norime, kad maiše būtų mažiau nei 10 % santykinio drėgnumo.

Klausimas: Kiek sausiklio mums reikia maišelyje?

Skaičiavimas: Maišelį prasiskverbiančių vandens garų kiekį galima apskaičiuoti taip:

MVRT reikšmė * plotas * dienų skaičius

0.01 * 0.03 * (5×365) = 0.5475 gramas

Molecular Sieves yra geresnė alternatyva nei molis arba silikagelis, jei norime, kad maišelyje būtų 10% santykinio drėgnumo. Molecular Sieve talpa yra 15 % adsorbcija esant +25°C ir 10 % santykiniam drėgniui (kaip parodyta ankstesnėje diagramoje). Taip pat turime atimti 2% adsorbcijos, nes sausikliai gali turėti tai, kai jie yra nauji iš gamyklos. Todėl mums reikiamą molekulinio sieto kiekį galima apskaičiuoti taip:

Suma > 0.5475/((15-2)%)

Suma > 0.5475/0.13

Suma > 4.2 gram

Slėgio vožtuvai

Slėgio vožtuvai, taip pat žinomi kaip slėgio mažinimo vožtuvai, slėgio išleidimo vožtuvai arba alsavimo vožtuvai. Tai yra spyruokliniai vožtuvai, kurie apsaugo sandarius konteinerius nuo per didelio slėgio ar vakuumo. Todėl galima sumažinti šių konteinerių kainą, svorį ir dydį. Šie spyruokliniai vožtuvai užtikrina didesnį srautą nei panardinimui atsparūs alsuokliai. Jie taip pat yra 100% sandarūs, kai slėgio skirtumas yra mažas, palyginti su panardinimui atspariais alsuokliais.

Šie vožtuvai yra skirtingų dydžių skirtingiems oro srautams, taip pat su skirtingu atidarymo slėgiu. Dviejų krypčių slėgio mažinimo vožtuvų atidarymo slėgis gali skirtis dėl per didelio slėgio, palyginti su vakuumu. Kai kurios talpyklos gali atlaikyti didelį viršslėgį, tačiau yra labai jautrios vakuumui. Todėl svarbu, kad būtų atlikti skaičiavimai, siekiant nustatyti, kokius slėgio vožtuvus naudoti. Mes galime jums padėti atlikti šiuos skaičiavimus arba galite vadovautis skaičiavimo vadovu šioje brošiūroje iš AGM Container Controls – Breather Valves

Pavyzdys: AGM vožtuvo TA238-30-30-R perteklinio slėgio įtrūkimo slėgio diapazonas yra 3,00–4,00 PSID, o pakartotinio sandarinimo slėgis po įtrūkimo yra mažiausiai 3,00 PSID. Minimalus srautas yra 2 SCFM esant 4,5 PSID. Esant žemam slėgiui (vakuumui), to paties vožtuvo įtrūkimo slėgio diapazonas yra 3,00–4,00 PSID, o pakartotinio sandarinimo slėgis po įtrūkimo yra mažiausiai 3,00 PSID. Minimalus srautas yra 2 SCFM esant 4,5 PSID. Atkreipkite dėmesį, kad srauto greitis nėra fiksuotas visiems slėgiams, o atitinka kreivę, o žemiau yra srauto greitis v.s. AGM vožtuvo TA238-30-30-R slėgio kreivės.

AGM gamina įvairius ventiliatorius, įskaitant vožtuvus, kurie neleidžia dulkėms, vandeniui ir pučiamam smėliui patekti į konteinerius. Kai kurie taip pat yra apsaugoti nuo radijo dažnių trukdžių (RFI), kad radijo signalai būtų laikomi konteinerio viduje arba išorėje. Kai kurios didelio srauto versijos yra magnetiniai vožtuvai ir greičiau atsidaro iki visiško oro srauto. Šie alsavimo vožtuvai atitinka SAE AS27166 (pakeičia atšauktą MIL-V-27166) ir MIL-DTL-27166, kuris yra atnaujinta MIL-V-27166 versija.

Demonstracija – traukinio tanklaivis sprogo iš vakuumo 

Standartai

Transportavimas ir sandėliavimas visada buvo problema. Didžiąją istorijos dalį žmonėms reikėjo saugoti maistą bent metus, kad iki kito derliaus nenumirtų badu. Taip pat reikėjo užkirsti kelią metalų korozijai ir audiniams nuo pelėsio. Tai buvo ypač svarbu kariškiams, nes jiems reikia labai ilgą laiką laikyti atsargas, o vėliau jas transportuoti ir saugoti klimato zonose, kuriose yra daug įvairių saugojimo problemų. Todėl JAV gynybos departamentas (DoD) anksti pradėjo nustatyti MIL standartą. Buvo taikomi kiti daugeliu atžvilgių panašūs standartai. Prancūzijoje jie turi AFNOR standartą, o Vokietijoje panašų DIN standartą ir BWB TL standartą. Elektronikos gamybai taip pat yra standartinė organizacija JEDEC ir jie skelbia pramonei būdingus saugojimo ir tvarkymo standartus.

AFNOR NF H 00321
1 prancūziško AFNOR standarto Unité gali surišti 100 gramų drėgmės esant 23°C ir 40% santykiniam drėgniui. Tai atitinka 16 vienetų US MIL-D 3464 E arba 16 Einheiten pagal Vokietijos DIN55473.

BWB TL 6850-0008 
Vokiečių karinis standartas BWB (Bundesamt F. Wehrtechnik und Beschaffung)

DIN 55473
16 Einheiten pagal vokišką DIN55473 atitinka 16 vienetų US MIL-D 3464 E arba 1 vienetą pagal prancūzų AFNOR standartą, kuris gali surišti 100 gramų drėgmės esant 23°C ir 40% santykiniam drėgniui.

JEDEC J-STD-033D
BENDRAS IPC/JEDEC STANDARTAS, SKIRTA DRĖGMEI IR PLĖTRAI JAUTRIŲ PAVIRŠINIO MONTAVIMO PRIETAISŲ TVARKYMO, PAKAVIMO, SIUNČIMO IR NAUDOJIMO STANDARTAS

MIL-standards naudojamas JAV kariuomenės dažnai galima rasti pagal QuickSearch

MIL-D-3464C
JAV gynybos departamentas (DoD) 1963 m. išleido MIL-D-3464C standartą, apimantį sausiklių naudojimą maišeliuose pakavimui ir statiniam sausinimui.

MIL-D-3464D 
1966 m. standartas buvo atnaujintas į MIL-D-3464D, kad būtų įtrauktas adsorbcijos pajėgumas, sausiklio dalelių dydis, adsorbcijos greitis ir sausiklio maišelių atsparumas dulkėms, tvirtumas ir ėsdinimas.

MIL-D-3464E
1987 m. standartas buvo atnaujintas iki MIL-D-3464E download

MIL-P-116J
Nuo 1988 m. pakeistas į MIL-STD-2073-1C

MIL-STD-1510B
Nuo 1988 m. pakeistas į MIL-STD-2073-1C

MIL-STD-2073-1B
Nuo 1991 m. pakeistas į MIL-STD-2073-1C

MIL-STD-2073-2C
Nuo 1991 m. pakeistas į MIL-STD-2073-1C

MIL-STD-2073-1C
Nuo 1996 m. – STANDARTINĖ KARINIO PAKAVIMO PRAKTIKA download

Maišeliai su vokišku DIN 55473 standartu, TL 6850-0008, prancūzišku AFNOR NFH 00321 ir JAV MIL-D 3464 E. Jie atitinka ES įstatymus, o kai kurie yra patvirtinti FDA, JAV maisto ir vaistų administracijos, naudoti su vaistais ir maistu.

Skirtingos sauso molio partijos sugers skirtingą drėgmės kiekį. Todėl molio kiekis keičiamas kiekvienai partijai. „Svorio programa“. Todėl toliau pateiktose lentelėse nėra tiksli, o „programėlė“. apytikslis svoris.

1 prancūziško AFNOR standarto Unité gali surišti 100 gramų drėgmės esant 23°C ir 40% santykiniam drėgniui. Tai atitinka 16 vienetų US MIL-D 3464 E arba 16 Einheiten pagal Vokietijos DIN55473.

DIN arba MILSvoris@ 20% RH
1/6 UNIT6 gram+0.7 gram
1/3 UNIT12 gram+1.5 gram
1/2 UNIT18 gram+2.2 gram
1 UNIT35 gram+4.5 gram
2 UNITS71 gram+9 gram
4 UNITS142 gram+18 gram
8 UNITS285 gram+36 gram
16 UNITS570 gram+72 gram
32 UNITS1140 gram+144 gram
DIN arba MILSvoris@ 40% RH
1/6 UNIT6 gram+1 gram
1/3 UNIT12 gram+2 gram
1/2 UNIT18 gram+3.1 gram
1 UNIT35 gram+6.2 gram
2 UNITS71 gram+12.5 gram
4 UNITS142 gram+25 gram
8 UNITS285 gram+50 gram
16 UNITS570 gram+100 gram
32 UNITS1140 gram+200 gram
DIN arba MILSvoris@ 80% RH
1/6 UNIT6 gram+1.6 gram
1/3 UNIT12 gram+3.2 gram
1/2 UNIT18 gram+5 gram
1 UNIT35 gram+10 gram
2 UNITS71 gram+20 gram
4 UNITS142 gram+40 gram
8 UNITS285 gram+80 gram
16 UNITS570 gram+160 gram
32 UNITS1140 gram+320 gram


Vieneto konvertavimas

Toliau pateikiami kai kurie įprasti vienetai, išvardyti ir palyginti. Taip pat yra ir kitų padalinių, kurių daugumą galima rasti adresu UnitConverters.net

Ilgis

1 in = 2.54 cm = 0.0254 m
1 ft = 30.48 cm = 0.3048 m
1 yard = 91.44 cm = 0.9144 m
1 mile = 1.6093 Km = 1609.3 m

Slėgis

pascal [Pa]
1 kilopascal [kPa] = 1000 pascal [Pa]
1 bar = 100000 pascal [Pa]
1 psi [psi] = 6894.7572931783 pascal [Pa]
1 Standard atmosphere [atm] = 101325 pascal [Pa]
1 megapascal [MPa] = 1000000 pascal [Pa]
1 newton/square meter = 1 pascal [Pa]
1 millibar [mbar] = 100 pascal [Pa]
1 dyne/square centimeter = 0.1 pascal [Pa]
1 kilogram-force/square meter = 9.80665 pascal [Pa]
1 pound-force/square foot = 47.8802589804 pascal [Pa]
1 pound-force/square inch = 6894.7572931783 pascal [Pa]
1 torr [Torr] = 133.3223684211 pascal [Pa]
1 millimeter mercury (0°C) = 133.322 pascal [Pa]
1 inch mercury (32°F) [inHg] = 3386.38 pascal [Pa]
1 inch mercury (60°F) [inHg] = 3376.85 pascal [Pa]
1 millimeter water (4°C) = 9.80638 pascal [Pa]
1 inch water (4°C) [inAq] = 249.082 pascal [Pa]
1 foot water (4°C) [ftAq] = 2988.98 pascal [Pa]
1 inch water (60°F) [inAq] = 248.843 pascal [Pa]
1 foot water (60°F) [ftAq] = 2986.116 pascal [Pa]
1 atmosphere technical [at] = 98066.500000003 pascal [Pa]

Temperatūra

°F = °C*1.8 + 32
°C = (°F – 32) / 1.8
°R = °F + 459.67
°K = °C + 273.15

Apimtis

1 in3 = 16.387 cm3
1 ft3 = 0.0283 m3
1 us f.oz = 29.574 ml
1 imp f.oz = 28.41 ml
1 us gal = 3.7854 l
1 imp gal = 4.546 l

Svoris

1 OZ = 28.35 g
1 lb = 0.4536 kg = 453.6 g
1 imp ton = 1016 kg

Scroll to Top